З 25 по 31 січня 2017р. проведено обстеження дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Самбірського району щодо дотримання повітряно-температурного режиму. До складу робочої групи входили спеціалісти Самбірського міськрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України», управління Держпродспоживслужби в Самбірському районі, відділу освіти Самбірської райдержадміністрації.
Обстежено 20 навчальних закладах: Стрілковицький, Ралівський, Погірцівський, Рудківський дошкільні навчальні заклади, Кульчицький, Городищенський, Новосілківський, Чайковицький НВК (навчально-виховні комплекси); Нагірненську, Ваньовицьку, Ралівську, Хлопчицьку, Погірцівську, Михайлевицьку, Підгайчиківську, Рудківську школи І-ІІІ ступенів; Рудківську гімназію, Конюшки-Тулиголівську СЗШ І-ІІ ступенів, Сідівську, Колбаєвицьку СЗШ І ступеня.
За результатами проведених обстежень встановлено, що залишається цілий ряд не вирішених питань, що може негативно впливати на стан здоров’я та безпечні умови навчання учнів, а саме: дотримання повітряно-температурного режиму, створення належних умов для дотримання особистої гігієни учнів, забезпеченість навчальних закладів необхідною потребою дезінфікуючих засобів, дозволених до використання в Україні, тощо.
Згідно наданих Самбірським міськрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» протоколів досліджень метеорологічних факторів встановлено, що в 4-ох загальноосвітніх навчальних закладах повітряно-температурний режим не відповідає вимогам п.5.5 ДСанПіН №5.5.2.008-01 «Влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організація навчально-виховного процесу»:
1. СЗШ І-ІІІст. с.Ралівка (протокол дослідження метеофакторів від 26.01.2017р. №1) – порушення параметрів мікроклімату виявлено в 3-ох навчальних приміщеннях: спортивний зал - 14ºС, кабінет №26 (захисту вітчизни) – 15,2 ºС, кабінет №26 (іноземної мови) – 15,6 ºС;
2. СЗШ І-ІІІст. с.Ваньовичі (протокол дослідження метеофакторів від 26.01.2017р. №6) – порушення параметрів мікроклімату виявлено в 2-ох навчальних приміщеннях: навчальна кімната для учнів 2-го класу - 16ºС; навчальна кімната для учнів 3-го класу – 16,7ºС;
3. СЗШ Іст. с.Колбаєвичі (протокол дослідження метеофакторів від 31.01.2017р. №3) – порушення параметрів мікроклімату виявлено в 3-ох навчальних приміщеннях: навчальна кімната для учнів 1-го класу – 16,5ºС; навчальна кімната для учнів 2-го класу – 16,5ºС; навчальна кімната для учнів 4-го класу – 16,9ºС;
4. СЗШ І-ІІІст. с.Погірці (протокол дослідження метеофакторів від 31.01.2017р. №4) – порушення параметрів мікроклімату виявлено в 6-ти навчальних приміщеннях: навчальна кімната для учнів 5-го класу – 16,2ºС; навчальна кімната для учнів 7-го класу – 16ºС; навчальна кімната для учнів 8-го класу – 15,5ºС, навчальна кімната для учнів 9-го класу – 16ºС, навчальна кімната для учнів 10-го класу – 16ºС, кабінет комп’ютерної техніки – 15,6.
Залишаються не вирішеними питання щодо облаштування медичних кабінетів та забезпечення кваліфікованими медичними кадрами в 11-ти навчальних закладах: СЗШ І-ІІІст. с.Нагірне, с.Ваньовичі, с.Ралівка, с.Хлопчиці, с.Погірці, с.Михайлевичі, с.Підгайчики, гімназія м.Рудки, СЗШ І-ІІст. с.К.Тулиголівські, СЗШ Іст. с.Сіде, с.Колбаєвичі.
В загальноосвітніх навчальних закладах забезпечено проведення щоденного моніторингу щодо відвідуваності учнів. На час обстежень високий рівень відсутності учнів виявлено в СЗШ І-ІІІст. с.Хлопчиці – 18,8% (40 учнів), в інших обстежених закладах показник відсутності учнів становить – 5-9%.
В загальноосвітніх навчальних закладах не створено належних умов для дотримання питного режиму учнів, що є порушенням п.7.4 ДСанПіН №5.5.2.008-01. Директорами більшості загальноосвітніх навчальних закладів приділяється не належна увага щодо забезпечення закладів необхідною кількістю предметів для дотримання особистої гігієни, а саме: дозуючими пристроями з антибактеріальним милом, дозуючими пристроями із спиртовим розчином для дезінфекції рук працівників харчоблоків, електричними або паперовими рушниками.
Недостатньо проводиться робота щодо підвищення гігієнічної грамотності учнів та батьків, а саме: випуск санбюлетнів на актуальні теми, написання диктантів на тему «Профілактика грипу та ГРВІ», бесіди тощо.
На основі вищевказаного та з метою збереження та зміцнення здоров’я учнів в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району Управління держспоживслужби у Самбірському районі пропонує вирішити питання по забезпеченню здійснення необхідних заходів для ліквідації вказаних порушень згідно чинного законодавства.
|