У вкрай складних соціально-політичних умовах розпочинається новий навчальний рік. Особливо він важкий з психологічної точки зору: важко усвідомити мирній людині XXI ст., яка живе за певними моральними цінностями, цинізм та ницість верхівки правлячих кланів, які управляють долями людей, як фігурами на шахматній дошці.
Працівникам психологічної служби, які вперше зібрались на засідання, належить титанічна праця для постійного регулювання емоційною ситуацією у навчальних закладах. Значна частина наради, яка відбулась 20.08.2014р., була присвячена результатам виконаної роботи за 2013-2014н.р. та, що особливо важливо, питанню дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, спричинених важкою соціально-політичною ситуацією у країні: продовжуються бойові дії в Донецькій і Луганській областях, не зменшується потік біженців з окупованих Криму і Севастополя. Десятки тисяч людей змушені покинути свої домівки і тимчасово переміститися в інші регіони нашої держави. За останніми даними Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) понад 230 тисяч людей стали вимушеними переселенцями. Є сім’ї, що втратили житло, своїх близьких, є поранені. Морально важко пережити горе тих людей, які втратили своїх дітей у цій війні.
На нараді працівниками психологічної служби було обговорено проблему спільного врегулювання та формування здорового соціально-психологічного клімату в учнівському та педагогічному колективах та велику роль у цьому питанні не тільки самих працівників психологічної служби, а й колективу в цілому. Основні завдання, які були поставлені перед працівниками ПС: психолого-педагогічний супровід усіх учасників навчально-виховного процесу, надання якісних професійних послуг, дотримання норм правових документів, систематична та вчасна співпраця з громадськістю, яка має безпосереднє відношення до забезпечення життя та здоров’я наших дітей.
|