Вівторок, 01.07.2025, 12:52

Відділ освіти Самбірської РДА

МЕНЮ
ОПИТУВАННЯ
Як вам наш сайт?
Всього відповідей: 119
КАЛЕНДАР
«  Жовтень 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
ПОСИЛАННЯ
Електронна реєстрація

Журнали, газети КОЛОСОК

Освітній портал

Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти



КАЛЕНДАР
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
АРХІВ


Головна » 2014 » Жовтень » 27 » Сучасна війна: інформаційна
22:21
Сучасна війна: інформаційна

Сучасні  інноваційні війни – інформаційні -  чинять тиск на розум та психіку людей.

Інформаційні війни – інформаційні технології, що мають на меті введення в оману масової та індивідуальної свідомості. Здійснюються різні впливи на свідомість людини за допомогою телепередач, статей в газеті, порад експерта чи авторитетної людини тощо.

Сучасний розвиток інноваційних технологій дозволяє швидко і масово поширювати інформацію, яку можна змінити до невпізнання. Робиться це для маніпулювання думками, емоціями, поведінкою людини.

У кожної людини є сформований певний світогляд. Один і той самий факт, подія можуть бути по-різному сприйняті двома різними людьми, незалежно від того, правдиві вони чи ні. І часом людина не може сприйняти факт, який багаторазово підтверджений через те, що має зовсім іншу картину уявлень.

Телебачення склало іншу систему сприйняття інформації – емоційність замість аналітичного мислення. Адже відомо, що у кожної людини, є свідоме і підсвідоме – почуття, емоції. Отже, завдання пропаганди, яка йде через телебачення, полягає в тому, щоб на повну потужність увімкнути підсвідому сферу і звести до мінімуму роботу свідомої сфери. Це підштовхує людину шукати все більше інформації, проводити тривалий час перед монітором у пошуках новин. Отже, нам стараються підкинути все більше інформації, часом неправдивої. Навіть якщо ми їй не повіримо чи, можливо, пізніше вона буде спростована, та справа вже зроблена – зерно недовіри посіяно.

Як можна протидіяти інформаційним війнам? Перш за все, слід навчитися і вчити інших фільтрувати потік інформації, але, при цьому, знижувати емоційне сприйняття. Потрібно пам’ятати, що в кожної сторони є свої інтереси, а інформація подається і фільтрується відповідно до них. І ще необхідно шукати інформацію в інших джерелах, які можуть спростувати чи підтвердити той чи інший факт, подію. Це дасть змогу виділити декілька телепередач та журналістів, видань, громадських діячів, думці яких можна довіряти. При цьому, дуже важливо не тільки шукати підтвердження своєї точки зору, а й раціональні аргументи.

Велику роль відіграють культура та інтелект конкретної людини. Щоб протистояти маніпуляції з телеекранів, загалом, всього інформаційного простору, потрібно формувати власне критичне мислення.

Критичне мислення – це наукове мислення, суть якого полягає в ухваленні ретельно обміркованих та незалежних рішень. Критичному мисленню притаманні такі властивості, як усвідомленість та самовдосконалення.

Освічена людина брехню відчуває інтуїтивно і не буде сидіти перед екраном телевізора по кілька годин. Є багато інших джерел інформації, з яких потік інформації аналізується і робляться певні висновки.

 

Казан Галина,

практичний психолог

Викотівської СЗШ I-III ст.

Переглядів: 663 | Додав: Zoriana_S) | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]