Загальна освіта в Україні має бути безкоштовною, але насправді це не працює, вважає голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич.
"Безкоштовна середня освіта в Україні – це фікція. І це визнають батьки. Нам потрібно розглянути цей пункт на законодавчому рівні, юридично закріпити, щоб забезпечити право на безкоштовне навчання у школах для всіх учнів", – зазначає Л.Гриневич.
"У нашій країні катастрофічно поглибилася різниця у доступі до знань. Діти з сіл мають у 5-6 разів менше можливостей отримати якісну освіту в порівнянні з дітьми з міста. Особливо це стосується шкіл, де вивчається більш ніж одна іноземна мова. Це свідчить, що освіта як соціальний ліфт не працює", – каже вона.
У системі шкільної освіти потрібно провести ряд змін, вважає заступник міністра освіти Павло Полянський.
"Школи, де нема відповідного кадрового забезпечення, ігноруватимуть вивчення другої іноземної мови. Від вчителів є пропозиція перерозподілу годин з алгебри і геометрії. Також треба збільшити кількість годин на вивчення рідної мови у школах з мовою нацменшин. Плануємо введення предмету "Етика". Ще з наступного року ми хочемо зробити так, щоб кошти на підручники, комп'ютери, автобуси тощо не надходили до Міносвіти, а йшли одразу до шкіл, особливо, якщо йдеться про села. Вчителям повернемо можливість самим обирати підручники для навчання, а не використовувати лише літературу під грифом МОНу", – пояснив Полянський.
28.05.2014 14:36, за матеріалами: Газета.ua
|