Днями у Бісковицькій школі була проведена науково-практична конференція «Християнське виховання – то справа любові», приурочена року Митрополита Андрея Шептицького.
З доповідями виступали вчителі християнської етики: «Християнське виховання в сучасній школі» (І.Ковальчук, Дубрівська СЗШ), «Християнське виховання в сім*ї Шептицьких» (І.Щирба, Бісковицька СЗШ), «Митрополит А.Шептицький – найвеличніша постать в історії УГКЦ» (І.Корч, Ралівська СЗШ), «Говорити про український патріотизм, неможливо без постаті Андрея Шептицького» (М.Годованець, Містковицька СЗШ).
Після прийняття рішення конференції вчителі подивилися документальний біографічний фільм про Митрополита Андрея Шептицького «Світильник істини».
Довідка.
Митрополит Андре́й Шепти́цький, ЧСВВ (мирське ім'я Рома́н Марі́я Алекса́ндр Шепти́цький; * 29 липня 1865, Прилбичі — † 1 листопада 1944, Львів) — граф, єпископ Української греко-католицької церкви; з 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Належить до знатного Галицького роду Шептицьких.
За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику к-сть експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, які не часто відвідував.
Зазнавав утисків більшовиків. Зокрема у 1939 році НКВДисти розстріляли його брата Лева і всю його сім'ю у родинному маєтку Шептицьких в Прилбичах. Помер 1 листопада 1944 року, його наступником став Йосиф Сліпий.
|